Menu
Filtre (0)
Popover
Times
City
Odebírat novinky
Generic win

IMAX

Filmy promítané v IMAX jsou úplně přetransformované

do tohoto formátu tak, aby odpovídali i tomu nejnáročnějšímu divákovi. Obrazem, který má přibližně o 60% vyšší jas a o 40% větší kontrast, vznikají křišťálově čisté a realistické obrazy, které vám vyrazí dech – tak opatrně.

IMAX 3D zážitek

Když skombinujete technologii IMAX 3D projekce s rozšířeným zorným polem v IMAX sále, váš zážitek z 3D filmu bude mnohem intenzivnější než v běžných sálech. Z plátna na vás totiž vyskakují 3D obrazy (bytosti i neživé věci) a vy máte pocit, jako by vám dýchaly přímo na tvář. Podstatou této technologie je využití dvou samostatných projektorů, které simultánně odesílají dva rozdílné obrazy na speciální stříbrem pokryté plátno se zvýšenou odrazivostí. IMAX 3D brýle rozdělí obraz tak, aby ho obě oči – levé i pravé – viděly z různého pohledu. Mozek potom spojí oba tyto obrazy do jednoho a vytvoří tak maximálně realistický 3D zážitek.

IMAX nabízí tři druhy filmů:

  • Hollywoodské blockbustery: spolupracuje s mnoha ambiciózními kvalifikovanými producenty filmů, aby ve vzájemné kooperaci proměnili jejich velkolepá díla do IMAX blockbusterů.
  • Dokumentární: IMAX dokumenty vás unesou do hlubin širého moře, na vrcholy do nebe se tyčících vrchů, do kosmického prostoru anebo vás obklopí přírodou a různými tvory, kteří v ní žijí.
  • Lokální filmy: IMAX spolupracuje s místními režiséry v regiónech, které mají svou dlouhou filmařskou tradici a jejich filmy by mohly být zpracované do IMAX formátu.

Dokonalý IMAX zvuk

Stejně jako většina hudebních nástrojů, i zvukový systém potřebuje dokonalé nastavení, aby se dosáhl žádoucí výsledek. IMAX využívá vlastní patentovaný zvukový systém. Prostorový zvukový systém nXos2 od společnosti IMAX přináší větší sílu a přesnost pro maximální hloubku zvuku. Tento systém je kompatibilní s existující 5 a 6-kanálovými zvukovými stopami IMAX a stejně tak i se zvukovými stopami, které nejsou kompatibilní s technologií IMAX DCI.
Reproduktory IMAX přinášejí realitu pomocí technologie Proportional Point Source (PPS). Poskytují tak úplné pokrytí publika a vytvoření většího zvukového „ohniska“, díky čemuž je každé sedadlo v sále tím nejlepším. Na rozdíl od standardního prostorového zvuku, IMAX dokáže vytvořit zvuk, který zdánlivě vychází z nějakého konkrétního bodu v hledišti, i přesto, že se v tomto místě nemusí nacházet žádný reproduktor. Ve skutečnosti je každý reproduktor laserově upravený, aby poskytl zvuk tak přesně, že by uměl trefit střed terče na vzdálenost až do 30 metrů. To znamená, že nejenže jste schopní slyšet spadnout špendlík na druhém konci místnosti, ale dokonce budete vědět, kam přesně dopadl.
Tento systém sbírá data z jednotlivých kanálů v reproduktorech a každý den jejich kalibrováním nalaďuje pro dosažení toho nejdokonalejšího zvukového zážitku.
V IMAX se speciálně věnovali i vylepšení zvuku. Specializovaný IMAX tým se vrací přímo od zdroje zvuku – originální zvukové stopy filmu – a ve spolupráci s tvůrci filmu vytváří unikátní a optimalizovanou zvukovou stopu pro IMAX, která dokáže plně využívat svůj vlastní citlivý zvukový systém.
IMAX zvukový systém dokáže vytvořit 10-násobně dynamičtější rozpětí než standardní prostorový zvukový systém. To znamená, že dokážete slyšet vyšší výšky, které vám způsobují husí kůži a také velmi nízko položené tóny, díky kterým cítíte spíše vibrace nežli zvuk.